Rakiplerinizi Geçmek için En İyi 5 WordPress Eklentisi | SEOamk

Biliyorsunuz artık birçok site WordPress tabanlıdır. Film sitelerinden tutun alışveriş sitelerine kadar, blog sitelerinden tutun kurumsal sitelere kadar birçok sitenin WordPress tabanlı olduğunu kolayca anlayabiliyoruz. Aslında herşey temaya bağlı, film temaları, vine temaları, e-ticaret temaları ücretli ve ücretsiz olarak birçok yerde bulunabilir.

Rakiplerinizi Geçmek için En İyi 5 WordPress Eklentisi

Bu makalemde ise blog ve kurumsal WordPress sitelerinde kullanılabilecek en iyi eklentileri anlatacağım. Aslında ülkemizde birçok kişi bilmiyor bu eklentileri, bu yüzden aynı zamanda rakiplerinizi de bu eklentiler sayesinde geçebilirsiniz. Önce dikkat etmeniz gereken bir şey var, bu eklentileri belki ücretsiz bazı yerlerde bulabilirsiniz, ancak şimdiden söyleyeyim internette dağıtılan ücretsiz premium eklentileri çok eskidir, ve bir sürü sorunlarla karşılaşırsınız. Çünkü hemen hemen her ay bu eklentiler güncellenmektedir, hataları gideriliyor, açıkları kapatılıyor yeni özellikler ekleniyor. Bu yüzden size tavsiyem orijinalini kullanmanızdır, ücretsiz güncelleme ile projeniz daha da sağlıklı ve başarılı olacaktır.

1. All in One SEO Pack Pro

All in One SEO Pack Pro

Genelde All in One SEO Pack eklentisi WordPress kullanıcıların ilk önce kurduğu eklentiler arasındadır, ama bir de ücretlisinin ne kadar mükemmel olduğunu açıklayacağım size. Ben kullanıyorum ve çok memnunum.

Ücretsizinden çok daha mükemmel özelliklere sahip. Özelliklerinden bahsedeyim biraz:

 • Sınırsız indirme ve istediğiniz sayıda WordPress sitesinde kullanabilirsiniz.
 • Abone olduğunuz sürece ücretsiz güncelleme.
 • All in One SEO Pack geliştiricilerinden profesyonel destek.

Ve daha birçok özelliğe sahip olan bu All in One SEO Pack Pro eklentisini sitenize kurduğunuz anda sıralamada hızlı bir şekilde yükselişinizi görebilirsiniz. Sınırlı süre için satışa çıkarılan All in One SEO Pack Pro eklentisini hemen satın alın ve rakiplerinizi kısa sürede geçin.

2. SabaiDiscuss WordPress Soru Cevap Eklentisi

sabai-discuss

SabaiDiscuss eklentisi belki de son zamanlarda kullanılması çok önemli olan eklentilerinden. Çünkü son Google algoritma güncellemelerinde özellikle çok tartışılan, yorum yapılan ve ziyaretçi etkileşimi iyi olan, ziyaretçilerin sayfada kalma süreleri uzun olan siteler en üst sıralara yükseldi, buna en iyi örnek forum siteleridir. Peki sizin de WordPress siteniz var diyelim, nasıl ziyaretçi etkileşimini arttırabilirim veya sitede kalma sürelerini, sayfa derinliklerini nasıl arttırabilirim diye sorarsanız en iyi cevap ise sitenize soru & cevap kısmı eklemektir. Birçok ücretli ve ücretsiz WordPress soru & cevap veya forum modülleri mevcut. Ben uzun zamandır araştırdım hepsini, birçoğunu da kullandım fakat hiçbirisini sevmedim.

Sonra SabaiDiscuss eklentisine bakayım dedim, ücretliymiş zaten, demosuna baktım, hakkında yapılan yorumlara baktım, ve sonuç olumlu. Hemen satın aldım ve kurdum siteye, çok memnunum zaten. İsterseniz inceleyebilirsiniz burdan seoamk.com/sorular

Ziyaretçiler gelip üye olabilir, soru sorabilir ve soruları yanıtlayabilir. Tabi bunu ayarlayabilirsiniz de admin panelden. Puan verme modülünü de etkinleştirirseniz kullanıcıların sitede kalma süreleri baya uzar. Bu eklentiyi kurarsanız, inanın rakiplerinizi geçmekte zorlanmazsınız. Aynı zamanda sitenizin geleceğini garanti altına alırsınız. Algoritma güncellemelerinde hep Google sitenize olumlu bir şekilde değerlendirecektir. Türkçe dil dosyasını da hazırladım, ama tabi bazı yerleri eksik olabilir, en önemli yerlerini çevirdim zaten.

Sabai Discuss soru cevap eklentisinin satış sayfasına gitmek için tıklayın.

Türkçe dil dosyalarını ücretsiz indirmek için buraya tıklayın.

3. Social Locker

social locker

Hep kendimize sorarız acaba sosyal paylaşımın SEO’ya ne gibi etkisi var diye. Cevabı gayet basit, etkisi sıralamada yükselmek için çok güçlü olmasa, faydası olmadığını söylemek yanlış olur. Trafik çekmek için genelde sosyal paylaşım sitelerinde içeriklerinizi paylaşırsınız, ama hep insanın canını sıkar bu paylaşım olayı. Bu yüzden Social Locker eklentisini kullanmanızı öneririm. Peki nedir bu eklenti?

Birkaç sayfamda dikkat etmişsinizdir belki indirme linklerine erişmek için paylaşım yapın gibi yerleri. Burada bakabilirsiniz http://seoamk.com/en-iyi-sekilde-e-kitap-hazirlama-ve-e-posta-pazarlama-yontemi/

Bu çok hoş olan Social Locker eklentisi ile işlerinizi kolaylaştırabilir, sitenizin optimizasyonunu doğal bir şekilde yapabilirsiniz.

4. Ninja Popups

ninja-popups

Sitemize her girişinizde farketmişsinizdir önünüzde çıkan popup penceresini. Bu eklenti Ninja Popups eklentisidir. En çok sevdiğim WordPress eklentilerinden bir tanesidir. Ninja Popups ile abonelerinizin email listesini toplayabilir, email pazarlama için kullanabilirsiniz. Bu yöntem trafik ve müşteri kazanmanın en iyi yoludur.

Tabi bu eklentinin birçok özelliği mevcut. En önemlilerinden bir tanesi ise bazı en çok kullanılan email marketing servislerine entegre edilebilmesidir. Örneğin ben GetResponse kullanıyorum, ve eklenti ile api desteğiyle ilişkilendirilmiş durumda. Abone olanlar Getresponse hesabımdaki email listeye otomatik kaydoluyorlar aynı zamanda.

Eklentinin satış sayfasına gitmek için tıklayın Ninja Popups for WordPress…

5. CSS3 Responsive Web Pricing Tables Grids

CSS3 Responsive Web Pricing Tables Grids

CSS3 Responsive Web Pricing Tables Grids eklentisi ile hoş tasarımlı fiyat tablosu oluşturabilirsiniz. Eskiden bu eklentiden haberim olmadan önce hazır PSD tasarımları kullanıyordum, ama bu eklentiyi kurdum rahat ettim. Hosting, SEO veya diğer ürün ve hizmetlerinizi satmak için bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Saniyeler içinde profesyonel fiyat tablosu oluşturabilir, müşterilerinizin sayısını arttırabilirsiniz. Üstelik mobil uyumludur, bu da işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Hemen eklentinin satış sayfasına gitmek için buraya tıklayın CSS3 Responsive Web Pricing Tables Grids.

seo-e-kitap

İleri düzey SEO uzmanı ve iş adamı.

76 Yorum
 • Alişan Konyalı
  Şubat 21, 2014 at 3:14 pm

  Harika yazı olmuş. eklentiler gerçekten süper. bazılarını zaten kullanıyordum diğer kısmını da hemen kullanmaya başlamak lazım. Eline sağlık Atamyrat 🙂

 • Özgür Şahin
  Şubat 23, 2014 at 4:52 pm

  Özellikle kullandığım eklentilerden bi’kaçını yorumlamışsın.

  Ancak önerdiklerin içinde kullanacaklarım da var.

  Teşekkürler. İyi yazı olmuş yine..

 • Murat Dinç
  Şubat 25, 2014 at 2:44 am

  Öncelikle yazı için teşekkürler, çok yararlı bilgiler olmuş hemen tüm dediklerinizi aktif etmeyi planlıyorum, şu an için aklımda SabaiDiscuss var acaba bunun yerine altarnatif bir eklenti varmıdır, ücretli yada ücretsiz fark etmez önemli olan daha foksiyonel,verimli ve görsel açıdan güzel ?

   • Murat Dinç
    Şubat 25, 2014 at 5:51 pm

    Anladım, teşekkürler, bende o halde şimdi satın alıp kullanmaya başlayacağım iki sitemde de bbpress var yorum olarak gelen soruları bu sisteme yönlendirerek ziyaretçilerinin kayıt olup soru sorması yani takipçi kitlesi arasına katılmaları için bir sebep durmayı planlıyorum şu an kullandığım bbpres’i de forum sistemi olarak aktif olarak kullanıyorum bu eklenti ile bir tık daha fonksiyonel bit site olacağız, tekrar teşekkürler, iyi çalışmalar.

 • orçun arıcan
  Mart 12, 2014 at 12:58 am

  SabaiDiscuss soru cevap eklentisinde sizin sitenizde bulunan şeklinde düzenlemeyi nasıl gerçekleştirdiniz? yani asıl merak ettiğim üst bölüme sorular, kategoriler, etiketler, arama bölümü ve kategori açılır penceresi eklemişsiniz bunu hangi ayar bölümünden yaptınız acaba yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

 • Mehmet
  Nisan 7, 2014 at 11:28 pm

  SabaiDiscuss WordPress Soru Cevap Eklentisinde Soru renklerini değiştirmek mümkün mü, değiştirebiliyorsak nereden değiştiriyoruz. Css dosyasında bulamadım bir türlü Sabai Ouestions Title css değişkenine baktım renk kodu yok, bende pek anlamadığım için değiştiremedim. Sizinki gibi soru turuncu içerik ise siyah olacak şekilde nasıl ayarlama yapabilirim?

 • sukru
  Nisan 16, 2014 at 11:33 am

  hocam merhaba,

  soru-cevap eklentisini satın almayı düşünüyorum, ancak merak ettiğim bir şey var, siteme gelen ziyaretçilerin üye olmadan soru sorması mümkün mü? spam yorumları engellemek için captcha falan kullanılabilir sanırım… üyelik şartı varsa eğer satın almıcam da, ing. olmadığından satıcıya soramadım. yanıtlarsanız memnun olurum.

  teşekkürler

 • sukru
  Nisan 23, 2014 at 12:35 pm

  merhaba,

  hocam soru-cevap eklentisini satın aldım ama çok karmaşıkmış, neyse, sizin soru-cevap köşesinde verdiğiniz türkçe dosyasını indirdim, bunu nereye yüklemem gerekiyor acaba bilgi verebilir msiiniz?

 • mahmut
  Mayıs 28, 2014 at 2:50 pm

  ücretsiz olan eklentiler hakkındada makale bekliyorum her birine para vericek durumda değilim şuan konuyu görünce sevindim ama hepsi ücretli

 • güfran
  Haziran 11, 2014 at 12:19 am

  Merhaba Atamyrat ,

  Bende Wp site yapmaya çalışmaktayım ama illaki biraz bilgi istiyor . Başarılı olamadım acaba yardımcı olabilme ihtimalin varmıdır .

 • Bonzai
  Haziran 12, 2014 at 9:26 pm

  Eklentiler güzel fakat satın alıp hayata geçirebilmek önemli, sağolun. İyi çalışmalar.

 • serkan
  Haziran 28, 2014 at 7:17 pm

  All On Seo eklentisinin satışını siz de yapıyor musunuz? Çünkü sitede farklı bir fiyat çıkıyor. Siz kısa bir süreliğine için yazmışsınız daha uygun fiyata ilginiz için teşekkür ediyorum.

 • Halit
  Temmuz 28, 2014 at 3:06 am

  Hocam sayfanızı çok beğendim. Siz bir yoruma cevap verdiğinizde, yorumun altında görünüyor. Kendi web sitemde bir yoruma cevap olarak yazılan yorum, herhangi bir yorum gibi görünüyor. Yorum kısmı için ayrı bir eklenti kullanıyor musunuz? Ben nasıl sizin sayfanız gibi yapabilirim. Teşekkürler

 • Ozan Alkan
  Temmuz 31, 2014 at 12:18 am

  Aslında All in One Seo yerine Yoast tercih edilebilir. Ayarları biraz karışık gelebilir ama internette bol miktarda kaynak mevcut.

 • Oğuzhan
  Eylül 1, 2014 at 1:49 am

  Merhaba,

  Paylaşımlarınız için teşekkürler öncelikle. Sabaidiscussion eklentisi ile ilgili bir sorum olacak. Eklentiyi yükleyip etkinleştirdiğim zaman admin paneli de site de bembeyaz bir sayfa veriyor bana. Hiçbir hata kodu bile yok. Ftp üzerinden sildiğim zaman site tekrar eski haline dönüyor.

  Sorun nereden kaynaklı olabilir sizce ?

   • Oğuzhan
    Eylül 1, 2014 at 3:56 pm

    Merhaba,

    Sunucu olarak hostgator kullanıyorum. Ne yapmam gerekir düzeltmek için ?

   • Oğuzhan
    Eylül 1, 2014 at 5:54 pm

    Merhaba,

    Sunucu kaynaklı ise nasıl çözebilirizi sorunu acaba ?

 • Oğuzhan
  Eylül 2, 2014 at 12:30 pm

  Eklentiyi ücretsiz indirdim. Önde denemek istiyorum. Eğer kullandığım tema ile uyumlu bir şekilde çalışırsa ücretli versiyonunu almak istiyorum.

  WordPress 3.9.2 kullanıyorum hali hazırda zaten.

  Cpanelde phpmyadmin e baktığımda şöyle bir ibare var :

  “phpMyAdmin’in yeni sürümü mevcut ve yükseltmeyi düşünmelisiniz. Yeni sürüm 4.2.8, 2014-08-31 tarihinde yayınlandı.”

 • Erdinç
  Eylül 27, 2014 at 6:16 pm

  Social Locker eklentisinin ücretsiz versiyonu var mı ? Biliyor musunuz?

 • TeknoDiyalog
  Kasım 26, 2014 at 5:06 pm

  Gerçekten güzel eklentilere değinmişsiniz. Bazılarını kullanmayı şimdiden tekrar düşünmeye başladım. Teşekkürler.

 • serkan
  Aralık 24, 2014 at 11:41 am

  merhaba

  Tr deki en düzgün içerik paylaşan bir iş modeliniz var .teşekkür ediyorum.
  bir sorum var :

  sayfanın altındaki:

  Eğer Bu İçerik Hoşunuza Gittiyse, Güncellemelerden Haberdar Olmak için Abone Olun!

  (Hiçbir yerde bulamayacağınız SEO ipuçlarından anında haberdar olun!)

  eklentisinin adın nedir?Bizde kullanabilirmiyiz

 • zangess
  Aralık 27, 2014 at 4:52 pm

  film sitesi için gerekli eklenti listesi verebilirmisn. teşekkürler…

 • Vehbi
  Ocak 29, 2015 at 2:29 pm

  Vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

 • Hakan
  Nisan 18, 2015 at 10:32 am

  Paylaşım için teşekkürler çok işime yaradı 🙂

 • Seo İpuçları
  Mayıs 10, 2015 at 12:09 am

  Bu eklenti ve uygulamalar sayesinde ciddi ilerlemeler kayıt edileceğine eminim.

 • Mustafa Işık
  Mayıs 11, 2015 at 7:15 pm

  Teşekkürler özellikle SabaiDiscuss eklentisi ile ilgilendim bakalım nasıl bir sonuç çıkacak ortaya zamanla izleyeceğiz

 • Hakan
  Mayıs 18, 2015 at 11:06 pm

  Güzel paylaşım olmuş. eklentileri genelde kullanıyorum bende demekki doğru yoldayım.

 • Mustafa
  Mayıs 27, 2015 at 6:16 pm

  Sitemize her girişinizde farketmişsinizdir önünüzde çıkan popup penceresini. Bu eklenti Ninja Popups eklentisidir. En çok sevdiğim WordPress eklentilerinden bir tanesidir. Ninja Popups ile abonelerinizin email listesini toplayabilir, email pazarlama için kullanabilirsiniz. Bu yöntem trafik ve müşteri kazanmanın en iyi yoludur.

 • TUFAN
  Haziran 25, 2015 at 11:04 pm

  SEO için tavsi edebileceğim harika bir plugin var Broken link manager. Sitenize gelen kırık linkleri tespit edip düzenlemenizi sağlıyor bozuk linkleri doğrularına bağlıyorsunuz. bu eklenti sayesinde hittim 4/1 oranında arttı. kırık resimleri bile en azından bir sayfaya bağlıyabiliyorsunuz. Linki aşağıda yazıyorum denemenizi tavsiye ederim..

  https://wordpress.org/plugins/broken-link-manager/

 • Ferdi Yücel
  Haziran 26, 2015 at 7:30 pm

  Soru cevap eklentisini sizin sayenizde aldım var siteme ekledim. Gerçekten bende çok beğendim ve dil dosyalarını %100 olarak editledim. Şimdi daha iyi oldu. lakin tek sorun her temada aynı görünümü almak zor. Sizde göründüğü gibi görstememe temam izin vermiyor ne yazıkki

 • umut
  Haziran 26, 2015 at 9:28 pm

  lütfen film siteleri için gerekli bir yazı hazırlarmısınız.teşekkürler

 • Mehmet Ozer
  Haziran 30, 2015 at 6:31 am

  Ilk once degerli calismalariniz icin tesekkurler, begenerek okuyoruz.

  Benim sorum, SabaiDiscuss WordPress Soru Cevap Eklentisi hakkinda,

  1-)control panelden sorularin admin onayli olarak ayarlamasini yapabiliyormuyuz? Yani soru soruldugunda admin panel’e dusuyor, biz onay verirsek sorular sayfasinda gozukuyor.
  2-) eklentinin sayfasinda eklentinin kopyalanarak cogaltilip, bagimsiz olarak kullanilabilecegi belirtiliyor, Denediniz mi ?

  Saygilarimla

 • erkan
  Temmuz 12, 2015 at 3:04 pm

  Merhaba Hocam Senden Bir Ricam Var Şu Eklenti sende sorunsuz çalısıyor ve senin sitede kullandıgın Social Locker paylaşırmısın ?

 • murat
  Temmuz 12, 2015 at 10:48 pm

  özellikle soru cevap eklentisi harika olmuş

 • ahmet
  Temmuz 23, 2015 at 3:38 pm

  hocam merhabalar konu çok güzel eline sağlık Sabai Discuss nasıl yükledin ben dosyaları buldum ama zip için 4 tane klasör var xml dosyası yok

 • Mustafa
  Temmuz 27, 2015 at 12:21 am

  Teşekkürler işime çok yaradı

 • ersin özoğlu
  Ağustos 1, 2015 at 10:07 am

  En iyi wordpress yorum eklentilerini ararken kendimi burada buldum. Yazı ilgimi çekti okudum ama asıl anlatmak istediğim yorum kısmına gelince klasik yorum ekranını gördüm. Seoamk gibi uzman bir yer bile bu şekilde yorum alıyorsa neden wordpress yorum eklentisi arayayım diye düşündüm ve aramaktan vazgeçtim 🙂

  kısaca aradığımı buldum

  • The DeMoN
   Eylül 14, 2016 at 9:01 pm

   Merhaba arkadaşım. Yorum eklentileri, yıldızlı eklentiler gibi fazladan dosyalar sitenizi serverinizi databasenizi yorar. Sayfa açılma süresini uzatır. Bu eklentiler fazla js dosyaları ve css dosyalarını aktif eder. Ne kadar sade, o kadar iyi. Benim düşüncem ve uyguladığım tekniklere göre böyle…

 • Hadi Ravullu
  Ekim 3, 2015 at 10:52 pm

  çok teşekkürler eklentiler için iyi çalışmalar dileriz…

 • Süleyman ADIGÜZEL
  Ekim 24, 2015 at 10:30 pm

  Çok teşekkür ediyorum, fazlasıyla faydalı bir bilgi olmuş.

 • kadir
  Aralık 6, 2015 at 11:18 am

  teşekkürler

 • şeyma
  Şubat 23, 2016 at 8:31 pm

  Gerçekten güzel bir makale olmuş anlaşılır ve net teşekkürler.

 • Sergen Aslan
  Eylül 15, 2016 at 12:06 am

  SEO konusunda taktir ettiğim en iyi kaynak sensin abi.

 • Cihat
  Ekim 29, 2016 at 7:20 pm

  hocam merhaba nezaman sizin bu faydalı yazılarınızı okudumsa hep işime yaramıştır teşekürler bu bu faydalı bilgileri bizimle paylaştıgınız için
  allah razı olsun

 • serdar çali
  Aralık 31, 2016 at 12:05 pm

  süper anlatım teşekkür ederiz çok yardımcı oldunuz

 • ismet baytekin
  Ocak 13, 2017 at 10:37 pm

  heryerde olmayan bazı eklentileri sizin sitenizde gördüm ellerinize sağlık hocam bazılarını kullanmaya başladım. Gerçekten faydalı bir makale olmuş.

 • Burak
  Nisan 26, 2018 at 10:33 pm

  All in seo mu yoast seo mu kararsız kaldım hangısı daha ıyı?

Yorum Yap

KRATOS SEO

Eğitim Seti Sınırlı Sayıda