SEO Hakkında Sorularınızı Sorun, Yanıtlayalım – SEO Efsanesi Sizi Efsane Yapar

Merhaba arkadaşlar, ne zamandır makale yayınlayamıyorum, kusura bakmayın lütfen. Aklımda olan bir proje vardı, bu sitede siz ziyaretçilerimizin daha uzun süre kalmalarını sağlayabilecek küçük ama önemli bir projeydi. Artık sizlere daha fazla ve daha faydalı bilgiler sunmaya çalışacağız.

soruvecevap

Peki bu proje ne? Tabi ki aklınızdaki SEO hakkında sorularınızı çözecek bir proje, yani soru & cevap platformu. Siteye üye olup aklınıza takılan sorular varsa sorabilirsiniz, biz de en kısa sürede yanıtlamaya çalışacağız, size ise email ile bildirim gelir sorunuz cevaplandığında.

Sadece soru değil aynı zamanda diğer üyelerin sorduğu sorulara da cevap verebilir, puan kazanabilirsiniz. Hatta şimdi bu yazıyı okuyan herkes aklına takılan en az 1 tane sorusunu sorabilir, kısa sürede platformu büyütebiliriz. Bunun için size ihtiyacımız vardır, 3 dakikanızı ayırıp sorunuzu burdan sorabilirsiniz: http://seoamk.com/sorular/

Aslında günde 2-3 tane makale yayınlayabiliriz, ama bizim için miktar değil kalite önemli. Elimden geldiğince makalelerimi infografi şeklinde hazırlayıp size sunacağız, bu arada email listemize de abone olmadıysanız sağdaki form’dan abone olabilir ve ücretsiz e-kitabımı indirebilirsiniz.

Eğer siz de arama motoru optimizasyonu veya sosyal medya optimizasyonu hakkında az çok bilgiye sahipseniz, diğer arkadaşların sorularını cevaplayıp puanlar kazanabilirsiniz.

Bu arada Facebook sayfamızı beğenmediyseniz, hemen beğenmenizi tavsiye ederiz, tüm sitede yayınlanan yeni içeriklerden, kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

seo-e-kitap

 

 

 

Paylaş
15 Yorum
 • cemal
  Aralık 12, 2013 at 5:52 am

  Seo analizi yapıyormusunuz ? Bir başkasının gözünden sitemizin analiz değerlendirmesini istiyorumda

  • Atamyrat Hangeldiyev
   Aralık 12, 2013 at 5:58 am

   Merhaba, sanırım siteniz markafem? Anahtar kelime araştırması yapın ve o anahtar kelimelerinize çalışmalar yapın, tanıtım yazısı ve paravan bloglar alın.

 • esosyolog
  Aralık 12, 2013 at 9:18 am

  Merhaba çok güzel bir site sizlere teşekür ediyorum kaliteli işler yapıyorsunuz.

 • Ramaan Yüceloğlu
  Aralık 12, 2013 at 1:02 pm

  Merhabalar öncelikle alexa değerim müthiş bir hızda 300 000 li değerlere kadar hızla indi çok iyi bir gidişat var ziyaretçi sayım gün gün artıyor sitem için yapabileceğim maximum seo ayarlaması nasıl olabilir meta taglar tamam diye düşünüyorum yazı içinde anahtar kelimeler için ayırılmış bir ilgili aramalar kısmı var ve ayrıca h1 tagı konusunda bi muallaktayım seo sorgıulamasında bir çok büyük önemli sitenin h1 tagı olmadığını gördüm ve o yüzdende pek üstüne düşmedim öncelikle o sitelerin neden h1 tagı yok ve bende koymazsam ne kaybederim iyi günler teşekkürler

  • Atamyrat Hangeldiyev
   Aralık 12, 2013 at 1:11 pm

   Merhaba, başlıklar zaten h1 taginde olurlar, h2 ve h3 tag de kullanın ve bunların herbirinde anahtar kelimeniz olsun, faydasını göreceksiniz.
   Saygılarımla

 • yanlizadam
  Aralık 12, 2013 at 2:26 pm

  merhaba, öncelikle makaleleleriniz çok başarılı ve yararlı tşk..
  pr güncelemesi gelmesi ile pr tekrar önemini kazanıcak mı.? son zamanlar pr baya bi önem kaybetmişti cutts’un istediği gibi olmadı.. ve tekrar pagerank değeri yüksek backlinkler önem kazanırmı sizin düşünceniz nedir.

  • Atamyrat Hangeldiyev
   Aralık 12, 2013 at 2:45 pm

   Merhaba, iltifatlarınız için teşekkür ederiz. PR gibi saçma sapan birşeyi ciddiye almak doğru olmaz, hacklink alsanız gene de pr değeriniz yükselir, ben genelde link alırken alexa değerine bakarım, alexa pr’den daha değerlidir. Sadece hit sayısına bağlı olmayıp, aynı zamanda ziyaretçilerin hemen çıkma oranını, sitede geçirdiği süreyi, sayfa derinliğini hesaplayarak puan verir.
   PR ise yüksek PR’li sitelerden işe yaramaz, hiçbir faydası olmayan linklere göre hesaplanır. Örneğin birkaç ay önce kapattığım ve fazla çalışma yapmadığım site PR3 olmuş, bir tane tek sayfalık hiti de en fazla 4-5 olan sitem de 0’dan 1’e yükseldi, ama bu seoamk.com’un da değeri sıfır, ve pek de umrumda değil, hitime bakarım, anahtar kelime sıralamalarına bakarım, bu benim için yeterlidir.
   Saygılarımla

 • Nurettin Kaya
  Aralık 17, 2013 at 9:07 pm

  Çok güzel bir hizmet olmuş 😉

 • Aygül Hayal
  Aralık 19, 2013 at 9:00 am

  Blogumda açıkçası beklediğim ziyaretçi sayısına ulaşamadım, yazılarımı tamamen özgün yazıyorum backlink olarak çok bir çalışma gerçekleştirmedim; sosyal ağlar, bir kaç imleme sitesi ve surf yaparken rastladığım bloglara yaptığım yorumlar var okadar. Backlinkle alakalı değil sanırım, w3 ve html hataları var sanırım blogumu inceler misiniz, önerilerinize ihtiyacım var.

  • Atamyrat Hangeldiyev
   Aralık 19, 2013 at 3:42 pm

   Siteniz zaten tasarımı 10 numaraymış, temayı çok sevdim. Başlıkları ilgi çekici yapın, anahtar kelime araştırması yapın. O anahtar kelimelere yönelik içerikler girin. Profesyonel sonuç almak istiyorsanız içerikleriniz 2000 kelimeden fazla olsun, en önemli anahtar kelimelerinizi de başlıkta, ve h2 h3 etiketlerinde de kullanın. Bir de diğer bloglara misafir yazar olun, ordan da link alın. Tanıtım yazısı alın. Paravan bloglar alın. Sosyal imleme ve web 2.0 profil çalışmaları paravan bloglarınıza uygulayın. Backlinklerinizin kalitesi artacaktır böylece. Bununla ilgili kategorimizdeki yazılara göz atabilirsiniz: http://seoamk.com/kategori/backlink-alma-yontemleri/

 • Evren
  Aralık 29, 2013 at 8:43 pm

  Merhabalar yeni bir site açtım ama ne yazık ki aradan yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen istediğim hiti yakalayamadım. Bırakın istediğimi 10 tekili bile bulamadığım günler oluyor. Diğer arkadaşlara anahtar kelime araştırması yapın demişsiniz mesela benim sitem için öneriniz ne olur. Diğer yandan alexa gün geçtikçe düşüyor ve diğer sitelerimden çok daha az hite sahip olmasına karşın diğer sitelerimden daha düşük alexa değer. Örnek vermek gerekirse A sitesinin hiti 1k iken alexa 1m, B sitesinin hiti 10 tekil iken alexa 900k. Önerileriniz benim için değerli. Umarım daha sonra profesyonel anlamda da çalışma fırsatı buluruz

  • Atamyrat Hangeldiyev
   Aralık 29, 2013 at 10:30 pm

   Merhaba,
   Soruyu keşke soru&cevap bölümünde sorsaydınız. Öncelikle şunu söyleyeyim, alexa sadece hit sayısına bağlı değil, aynı zamanda ziyaretçilerin sitede geçirdiği süre, sayfa derinliğine, hemen çıkma oranı ve backlink değerlerine göre de hesaplanmaktadır. Bu yüzden backlink de almanız gerekmektedir. Bu blogumuzda bir sürü makale yayınladık bununla ilgili, okuyabilirsiniz.
   Saygılarımla

 • burak
  Ocak 20, 2014 at 10:26 pm

  Merhabalar rusya da konuştu rusça sitemize için bir şey yapabilir miyiz?

Yorum Yap