SEO Efsanesi'nin Elmas SEO Stratejisi | SEOamk

Genelde kendi projelerimde kullandığım SEO stratejiyi paylaşmaya karar verdim gördüğünüz gibi.

Bu stratejiyi doğru bir şekilde uygulayarak 2 hafta içinde en önemli kelimelerinizde ilk sayfaya yükselebilirsiniz.

Şimdi diyeceksiniz ki “sen niye SEO kelimesinde ilk sayfada değilsin?”. Haklısınız da, ancak 2 sene boyunca ilk 5 sıradaydım, maalesef bu kelimeden müşteri gelmiyordu, genelde alt kelimeler kazançlıdır, bir önceki yazımda da anlattığım gibi anti SEO yapıldıktan sonra Penguin 4.0 güncellemesinde site ceza aldı. Tekrar yeni site açıp yükseltmeye çalışsam düşmanlarım tekrar bu 5 dolar masraflı spam linkleri kasacak, onun yerine diğer projelerime daha çok odaklanmaya karar verdim, bu projelerimi gizli tutuyorum böylelikle. Çünkü sektörde beni çekemeyen çok insan var, isterseniz bunu kibir olarak görün isterseniz başka bir şey, ama gerçek bu.

Her neyse, konuya dönelim. Tabii ki bu anlatacağım strateji ile yüz binlerce, milyonlarca kere aranan kelimelerinizi hemen yükseltemeyebilirsiniz, eğer kelimeleriniz Google’da aylık 5000 – 10,000 civarı aranıyorsa ve hiç link almadan ilk 10 sayfada bulunuyorsanız bu strateji tam size göre.

1. İçerik Hazırlamak ve Spinlemek

Google içerikleri sever, bu bir gerçektir. Google her zaman kaliteli içerikleri her zaman indeksler ve bu içerikte bulunan bağlantılara (link) saygı duyar. Google kalitesiz içerikleri indekslemez ve bu içeriklerde bulunan herhangi bağlantıyı cezalandırabilir. Bu nedenle arama motorunda ayakta kalmak istiyorsanız Google’a istediğini vermek zorundasınız. Webmaster forumlarında Google’a küfretmek ve kızmak için vakit harcamanızı önermem. Çok değil, daha 2 sene önce birkaç tanıtım yazısı alarak önemli kelimelerde yükselmek imkansız değildi. Ama şimdi işler değişti, SEO çok daha karmaşık hale döndü, gerçeği söylemek gerekirse, 3000 lira maaş alan, pahalı bilgisayarlarla lüks ofiste starbucks’tan aldığı kahveyi içip “on page SEO, link building, seo diye okunmaz es-i-ov diye okunur” diyen hevesli, kibirli, beceriksiz ve görgüsüz gençlerimiz bu devirde Google’da hiç aranmayan kelimeyi bile yükseltemez, çünkü SEO bir sanattır, elinin hamuruyla erkek işine karışmak doğru olmaz.

Genelde SEO uzmanlarının sadece tanıtım yazılarını tercih etme sebebi üşengeçliklerindendir, tanıtım yazıları için makaleleri makalecilere hazırlatırlar, ve bu makaleyi de tanıtım yazısı satan arkadaşlara gönderirler, tek yaptıkları budur. Bazıları SEO (backlink alma) araçlarını kullanabiliyorlar, ancak sorun içeriktir, çünkü bu tür araçlarda yüzlerce hatta binlerce özgün makale kullanmak gerekiyor, çözüm ise gayet basittir, bilgisayarın başından kalkmayıp (5-10 dakika mola verilebilir) 5-6 saat boyunca 400-500 kelimelik makaleyi spinlemek.

Makaleyi spinlemek için yapmanız gerekenler sırasıyla şöyle:

 • Anahtar kelimeleri kullanarak özgün ve kaliteli 400-500 kelimelik makale hazırlamak.
 • Bu makaleyi spinlemek (tabii ki başlığı da iyice spinleyin, bu yüzden başlık biraz uzun olsun).

Spinlenmiş makaleye bir örnek:

 

2. Anchor Text

Bu en önemli kısım, bu başarıya ulaşmanızı veya algoritmik ceza almanızı sağlar.

Sakın anchor text’lerinizde sadece anahtar kelimenizi kullanmayın, ancak anahtar kelimenizi içeren terimler kullanabilirsiniz. Örneğin:

web sitemizi ziyaret edin

buraya tıklayın

bu yazıyı okuyun

daha fazla bilgi için tıklayın

tıklayın

(ürün veya hizmet ismi) için buraya göz atın

– vs…

Eğer anahtar kelimeniz “cep telefon fiyatları” ise makaleyi spinlerken bağlantıları şu şekilde ayarlayabilirsiniz.

<a href=”http://ornek.com/”>{detaylı bilgi için buraya tıklayın|cep telefon fiyatlarına bu siteden bakabilirsiniz|daha fazlası için|devamı için buraya göz atın}</a>

Makalede 2’den fazla link kullanmayın, biri kendi sitenize, diğeri de popüler (vikipedi, youtube, gittigidiyor, sahibinden vs…) siteye olsun, popüler siteye link alırken bazen anchor text’leri anahtar kelime olarak kullanırsanız çok daha iyi olur (yani, direkt anahtar kelimeye link almaktan bahsediyorum).

Genelde acemiler linkleri makalenin altına ekliyor, sakın bunu yapmayın. Linkleri aynı yerde de kullanmayın, her makalede (spinlenmiş makale ile yüzlerce makale oluşturduktan sonra) linklerin yerlerini değiştirin, ama sakın makaleleri anlamsız hale çevirmeyin, Google anlar bunu.

3. Backlink Almak

İçeriğinizi güzelce spinlemek için 4-5 saatinizi harcadınız, şimdi ise bu makaleleri yayınlayarak backlink almaya başlamamız lazım.

Her zaman doğallığa önem verin, tüm makaleleri aynı günde yayınlamayın. Eğer siteniz yeni ise, günde 5 tane makale yayınlayabilirsiniz ve yavaş yavaş bunu 15’e yükseltebilirsiniz. Eğer domaininiz 1 yaşın üzerindeyse 10 ile başlayın, 20’ye kadar arttırabilirsiniz, domaininiz yaşlıysa 30’a kadar arttırabilirsiniz.

Bu bile çok hızlı, fakat insanlar genelde mümkün olduğunca hızlı ve aynı zamanda da güvenli sonuç istiyorlar, bu size bağlı.

Makaleleri ise süresi dolmuş ve otoriter web 2.0 bloglarında (fiverr.com’dan çok ucuza süresi dolmuş tumblr, blogspot, webnode, weebly gibi siteleri bulabilirsiniz, “expired web 2.0” diye aratın), haber sitelerinde (spinlenmiş makalelerinizi kullanmanızı önermem, bu tür siteler için makalecilere makale yazdırabilirsiniz), PDF dosya paylaşım sitelerinde ve tanıtım yazısı satan ilgili bloglarda yayınlayabilirsiniz.

Aldığınız tüm linkleri takip edin, Excel ile dosya oluşturup linkleri bu dosya içerisinde kaydedebilirsiniz. Çünkü bunlar lazım olacak daha.

Bu linklere “katman 1” diyeceğiz, çünkü hepsi direkt sitenize alınmış haldedir.

Şimdi ise katman 2’yi oluşturacağız, bu linkler katman 1’deki sitelere alınacak. Artık gerisi kolay.

Burada istediğiniz yöntemi (sosyal bloglar, sosyal imleme, dizin vs…) kullanabilirsiniz, ben genelde bunun için GSA Search Engine Ranker aracını kullanıyorum.

Bunu detaylıca açıklamak için size oluşturduğum taslağı göstermek istiyorum:

Paylaş

İleri düzey SEO uzmanı ve iş adamı.

10 Yorum
 • Muhammed Alakuş
  Şubat 6, 2017 at 7:55 pm

  Atamyrat abi her zamanki gibi süper makaleler ile ortaya çıkmana çok sevindim. 🙂 Bence Türkiyede en iyi seo içerik üreticisin. Başarılar. 🙂

 • MG Design
  Şubat 6, 2017 at 8:59 pm

  Uzun zamandır sesiniz çıkmıyordu üstad 🙂 Son makalelerde anladığım kadarı ile ahlak eksikliği olan ve muhtemelen bir çoğumuzun tanıdığı biri size ani seo yaptı. Üzüldüm gerçekten. Kaliteli içerik üretn birisiniz. Umarım yine eski günlerdeki gibi, bilgisini kendine saklayan o yüzsüzlere inat bizi aydınlatırsınız.

 • Magazaklik
  Şubat 7, 2017 at 7:27 am

  Yine Güzel Bir makale olmuş Teşekkürler

 • erdal
  Şubat 8, 2017 at 7:13 am

  Güzel makale, yüreğinize sağlık. Ücretsiz olarak kaliteli link alabileceğimiz PDF siteleri ve forum siteleri hakkında da bilgi verebilir misiniz. Bu tarz yerleri bulmakta zorlanıyorum. Mail adresim ektedir, mail yoluyla da bilgi verebilirsiniz. Teşekkür ederim.

 • Samet Teke
  Şubat 14, 2017 at 8:19 am

  Doğruyu söylemek gerekirse sizin gibi ustaların yazıları ile hiçbir SEO bilgim olmadığı halde aylık 10K-100K aranan kişisel blog kelimesinde 21. sıraya kadar geldim. Bu başarıyı siz ve sizin gibi güzel insanlar sayesinde elde ettim. Hedefim 1. sayfa 🙂

 • Ömer
  Mart 18, 2017 at 11:15 pm

  Merhabalar bir soru sormak istiyorum
  Benim yaklaşık 16 tane web sitem var birçoğunu 1 sene önce farklı farklı hostinglerde barındırırken şimdi yaklaşık hepsini seo hostingimde farklı ıplerde barındırıyorum.Ve aralarında link paylaşımı yapmış bulunmaktayım.
  Bunun websitelerime olumlu olumsuz bir geri dönüşü olurmu ?
  Cevabınızı bekliyor olacağım Teşekkürler.
  İyi Çalışmalar.

 • Sohbet
  Ocak 27, 2018 at 3:16 pm

  valla süper olmuş sohbet sitelerine seo hizmeti veriyor musunuz?

Yorum Yap

KRATOS SEO

Eğitim Seti Sınırlı Sayıda