Link inşaasında paravan blogların önemi – SEO Efsanesi Sizi Efsane Yapar

Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz Google sitelerin link çıkışlarına çok dikkat etmektedir. Link aldığınız site kalitelidir fakat 1.000 adet link çıkışı vardır ve her geçen gün bu link çıkışı da artış gösteriyorsa Google gözünde link veren sitenin değeri gitgide düşerken link alan sitenin çok azda olsa değeri artacaktır. Çünkü link aldığınız site filtreye girmiş bir site değilse ve aldığınız bağlantıda özgün bir içerikten geliyorsa faydası olacaktır. Şimdi gelelim asıl konumuza. SEO kolay iş değildir başta söyleyelim uğraş ister emek ister tek tek link haritanızı oluşturmanız gerekir.

paravan blog

Önünüzde 2 yol var Birinci yol; sürekli tanıtım yazıları alacaksınız tanıtım yazıları satan sitelerin değerleri gitgide düşmektedir verdikleri linkler yüzünden en azından bir çoğunun öyledir. 2. Yol ise kendi paravan bloglarınızı açmanız ve onlara seo yapmanız. Yazımızın ilerleyen noktalarında sizlere Google tarafından index’lenen kaliteli blogları vereceğim. Ama önce paravan bloglarımızı planlamayı anlatacağım. Paravan bloglarımızı açmadan önce anahtar kelimelerimizi belirliyoruz. Bu aşamadan sonra Anahtar kelimelerimize özel seo makale kurallarına uygun makaleler yazıyoruz veya yazdırıyoruz. (SEO uyumlu makale yazmak ile ilgili yazımızı inceleyebilirisiniz). Her kelimeye en az 2 tane olacak şekilde makalelerimizi hazırladıktan sonra bloglarımızı anahtar kelimeleriz blog isminde geçecek şekilde açıyoruz. Örn. “Paravan-blog-olusturmak.blogspot.com”  gibi. Bu şekilde paravan bloglarımızı açtıktan sonra makalelerimizi bloglarımıza ekliyoruz biz  genellikle 2 makaleden bir tanesine jenerik link, diğerine ise url olarak link ekliyorum. Şunuda belirteyim seo yaparken anasayfanıza değil iç sayfanıza seo yapmanızı öneriyoruz. Örneğin paravan blog oluşturmak kelimesine seo yapacağımızda seoamk.com olarak link almıyoruz, “seoamk.com/paravan-blog-olusturmak-link-insaası/” adresine link alıyoruz ve sabırla bekleyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Unutmayın SEO sabır işidir, aceleye gelmez. Tüm bloglarımızı açıp içeriklerimizi girdikten sonra bloglarımızı pingletip (pingomatic kullanabilirsiniz) doğal olması açısından bloglarımızı bir süre dinlendiriyoruz 3-5 gün kadar. Bloglarımızı dinlendirdikten sonra bloglarımıza SEO yapıyoruz. Sosyal Medya’da paylaşabilirsiniz, sosyal imleme yapabilirsiniz makul değerde, profil backlinkleri, yorum backlinkleri, wiki backlikleri vs… orantılı şekilde bu işlemleri bloglarınıza yapabilirsiniz. Böylelikle özgün bir kaynaktan sadece size link çıkışı veren bir paravan bloğunuz olmuş olacak. Bir çok tanıtım yazısından daha değerli olacaktır ve değerini kaybetmek yerinde gitgide değerlenecektir. Biraz yemek tarifi gibi oldu bu makalemiz ama SEO’da güzel bir yemek yapmaya benzer. Doğru malzemeleri doğru orantıda doğru şekilde kullanırsanız, Doğru SEO yapmış olursunuz. Kendinizi Arama motorlarına yemek yapıyor gibi düşünebilirsiniz. Yaptığınız yemeğin lezzetli olması lazım.

Şimdi gelelim Paravan blog oluşturabileceğiniz sitelerin listesine.

WordPress.com

Blogger

Webnode

Weebly

Blogcu

Thumblr

blog.com

 

Not:

1-      Aynı siteden birden çok hesap açmanız gerekirse arka arkaya açmayın 1 gün beklemenizde fayda var.

2-      Her makaleyi farklı bloglarda açmanızı öneriyoruz.

Unutmayın SEO birkaç işlemden ibaret değildir biz puzzle parçalarını veriyoruz onu birleştirecek olan sizlersiniz.

seo-e-kitap

 

 

 

11 Yorum
 • Burhan Emre Uzun
  Mayıs 4, 2014 at 9:31 pm

  Websitenizin takipçisiyim , zaten bu makalenizde de paravan blog denen olayı seo açısından incelemişsiniz.Bilmeyen arkadaşların okumasını tavsiye ederim.

 • Emre
  Mayıs 6, 2014 at 2:03 pm

  Yazinizi her zaman ki gibi cok guzel yapmissiniz,fakat bir kac sorum var.
  1-)Seoda ip kavrami onemlimidir? Yani sosyal paylasim,paravan blog,yorum backlink,forum backlink ve diger seo etmenlerini yaparken ipimizi degistirmekte fayda var mi ? Varsa, ipi degistirme islemini nasıl yapmaliyiz ?

  • Atamyrat Hangeldiyev
   Mayıs 7, 2014 at 1:02 am

   Teşekkür ederim, backlinklerin bulunduğu ip önemlidir, sizinki değil, ancak yoğun çalışıyorsanız özel proxy kullanmanızda fayda var.

 • akif
  Mayıs 28, 2014 at 7:53 pm

  merhaba üstadım bu paravan bloglara tanıtımımızı yazdıktan sonra bu sosyal imlemeleri falan paravan bloğumuzun ana sayfasınamı yoksa sitemiz için yazdığımız makaleyemi alıyoruz

 • grseo
  Ağustos 27, 2014 at 5:11 pm

  Atamyrat Hangeldiyev,belki sizde yaşadınız mı bilemiyorum.Benim durumda olan çok arkadaş vardır. Şöyle bir sorun var ilk siteye çalışmalardan sonra site mesela 4 sayfa geldi diyelim. 2,3,4 çalışmalarımızda neredeyse yerinden kımıldamıyor gibi oluyor.

  Bu sorunu ben dahil herkese ne önerirsiniz? Nasıl aşarız bu sorunu?

 • zeki
  Eylül 2, 2014 at 6:02 pm

  Değerli bilgiler için teşekkürler.Şöyle bir sorum var.Site dili ingilizce fakat bu makaleleri Türkçe yazıp linkleri aralara serpiştirsem yanlış olur mu? Çünkü uzun bir şey yazıp ingilizceye çevirmek vaktimi alır.

 • 911aile
  Mart 18, 2016 at 10:27 am

  ÇOOK FAYDALI YAZILARINZI VAR ÇOOK TEŞEKKÜRLER

Yorum Yap