Matt Cutts: Google Panda tarafından ceza alırsanız ne yapmak gerekir? – SEO Efsanesi Sizi Efsane Yapar

Matt Cutts kullanıcıların sorularını yanıtlamaya devam ediyor. Google Webspam ekibinin yöneticisi Panda algoritması hakkında konuşuyor. Sorulara yanıt veriyor:

“Bir süre önce, Google Panda algoritmasını tamamen indeksleme sürecine entegre etmiştir. Webmaster’in sitesi bu algoritma tarafından ceza alıp almaması nasıl tespit edilir? Ve bu cezadan kurtulduğu nasıl anlaşılır?”

“Soru gerçekten önemli, diyor Matt Cutts. – Biz 6 ay önce web dünyasındaki kalitesiz içeriklere karşı savaşmak için Panda algoritmasını başlattık. Her ay, yeni veriler ortaya çıktığında güncelleme yapıyoruz. Ama giderek azalan değişiklikler ve bunların miktarları daha az belirgin hale gelmeye başladı, nihayet daha da geliştirmek için ve web sitelerin indekslenmesinde algoritmayı başlatmak için karar alma vaktimiz geldi”.

Eğer web siteniz algoritmaya yakalanmışsa, kurtulmanız için Matt Cutts buradaki makaleyi okumanızı ve webmasterler için videosunu da izlemenizi tavsiye ediyor. Fakat web sitelerinin Panda’ya yakalanmasından korkanlara en iyi tavsiye herzamanki gibi: ziyaretçilerinizin memnun kalması için içeriğinizi yüksek kalitede oluşturun.

“İndeksleme sürecine Panda algoritması entegre edildikten sonra, sizin için en önemli noktalardan biri içeriklerdir”, – diyor Matt Cutts. – Eğer sıralamada aşağılara inmişseniz, o zaman içeriğinizin kopya olup olmadığından veya anlamlı olup olmadığından emin olun. Benzersiz ve ilgi çekici içerikler oluşturun, ve böylece sıralamada yükselirsiniz.

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap