En İyi Şekilde e-Kitap Hazırlama ve E-posta Pazarlama Yöntemi | SEOamk

Artık backlink hakkında bilgiler vermekten sıkıldım, çünkü sitelerini sadece backlink ile yükseltmeye çalışan ve daha sonra da algoritma cezasına yakalanan birçok eski müşterim var, ve çözümü eskiden 301 yönlendirmeydi. Bu yüzden artık ileriki derslerde en iyi ve profesyonel “katmanlı backlink stratejileri” hakkında dersler yayınlayacağım. Bu dersimizde ise güzel tasarımlı e-Kitap hazırlamayı ve email pazarlama yöntemini anlatacağım.

Ne Öğreneceksiniz?

Bu derste size öğretmek istediğim şeyler:

 1. Güzel ve hoş tasarımlı e-Kitap hazırlamayı,
 2. Hazırlamış olduğunuz e-Kitabı PDF’ye çevirmeyi,
 3. e-Kitabı nasıl kullanacağınızı,
 4. Nasıl çok fazla kişiyle e-Kitabınızı paylaşmayı,
 5. e-Kitabınızı indirenlerin e-postalarını ve isimlerini otomatik olarak kaydetmeyi,
 6. Kaydettiğiniz e-postaları email pazarlama yöntemi ile nasıl kullanacağınızı.

e-Kitap

e-Kitap Nasıl Hazırlanır?

Genelde birçok insan e-Kitap hazırlarken en kolay yöntemleri kullanıyor, yani Microsoft Word programında birkaç sayfa makale yazarak PDF’ye döküyorlar, ona da e-Kitap diyorlar, fakat o kitabın içinde gerçekten önemli bilgiler yer alıyor olabilir, ama tasarımı iyi değilse kimse okumak istemez. Güzel ve hoş tasarımlı bir e-Kitap mı okumak istersiniz yoksa Word dosyasını mı? Tabi ki PDF’de, güzel tasarlanmış, resimli, ve ilgi çekici içerikli kitapları okumak ister herkes. Bunun için bazı özel programlar veya siteler kullanmanıza gerek yok. Peki hangi programı kullanacaksınız? Tabi ki Microsoft PowerPoint. Hemen ön yargılı davranmayın, PowerPoint sadece sunum dosyası hazırlamak için değil, aynı zamanda e-Kitap hazırlamak için de kullanılır. Hem de hızlı bir şekilde, hoş tasarımlı bir e-Kitap. Aşağıda e-Kitap hazırlamak için PowerPoint şablonlarının indirme linkleri mevcut. PowerPoint ile bu dosyaları açarak hemen kitap yazmaya başlayabilirsiniz.

Hazırlamış Olduğunuz e-Kitap PDF Dosyasına Nasıl Dönüştürülür?

Bu en basit kısmı zaten. Microsoft PowerPoint programında mevcut bu kısım. Hemen farklı kaydet‘e tıklayarak PDF olarak kaydetmeniz yeterlidir.

Hazırlamış olduğunuz PDF e-Kitabınızı Nasıl Kullanırsınız?

Genelde e-Kitap satmak için veya kitabı indirenlerin e-posta ve isimlerini almak için, bedava dağıtmak ve isim yapmak için hazırlanır. Ben ise kitabınızı dağıtarak onu indiren kullanıcıların isim ve e-postalarını alarak ileride email pazarlama için nasıl kullanıldığını anlatacağım.

e-Kitabınızı Nasıl Çok Kişiyle Paylaşırsınız?

Bu da belki en zor kısmı. İlk önce güzelce tek sayfalık içerik oluşturursunuz kitabınızla ilgili, tıpkı benim yaptığım gibi http://seoefsanesi.com/basarili-bloglarin-gizli-sirlari-ve-seo-kitabi/ tabi belki daha güzelini de yapabilirsiniz. Bu sayfanızı ilgili forumlarında, facebook’ta ilgili gruplarda, ve diğer ilgili sitelerde (ister ücretli ister sitenin sahibi ile anlaşarak) paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda sitenizin köşesinde (sidebar kısmında) tıpkı benim yaptığım gibi kitap indirme formu yerleştirin. Bu formu diğer ilgili blogların adminleri ile iletişime geçerek belirli bir ücret karşılığında anlaşın. Size önerim Getresponse email marketing hizmeti. Çünkü ilk ay bedava, korkmayın, kredi kartı bilgileri sormuyorlar ilk ay ücretsiz olduğu için, ama daha sonra eğer işinizi görürse rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hemen Getresponse email marketing hizmetine bedava üye olun (ilk 30 gün bedava).

Kullanımı çok basit. Belki daha sonra detaylı olarak birkaç tane getreponse video derslerini yayınlayabilirim inşallah. Gelelim şimdi e-Kitap indirme formuna. Alttaki form dosyalarını indirin, hemen sitenizin köşesine HTML kodlarını yerleştirin, custom css dosyanıza da gereken kodları ekleyin, tamamdır. Zaten “beni oku” dosyasında adımları izleyebilirsiniz.

Topladığınız E-posta ve İsimleri Nasıl Kullanırsınız?

email pazarlama

Bu da en basit belki de en karmaşık kısmı. Getresponse email marketing sistemine üye olduktan sonra panelde herşey mevcut, kolayca ve istediğiniz zaman kişilere isimleriyle beraber e-posta gönderebilirsiniz. Bunun hakkında az önce de dediğim gibi, en kısa sürede Getresponse email marketing hakkında video dersler yayınlamayı düşünüyorum.

İleri düzey SEO uzmanı ve iş adamı.

10 Yorum
 • Murat
  Şubat 18, 2014 at 10:47 am

  Sitenizi sürekli takip ediyorum, her defasında beni şaşırtmaya devam ediyorsunuz üstadım. Başarılar dilerim.

 • Alişan Konyalı
  Şubat 21, 2014 at 3:59 pm

  Ne zamandan beri mail pazarlamaya başladınız acaba?

 • Fatih Erdem
  Temmuz 8, 2014 at 12:55 am

  Hocam yazılarınızı okudum, videonuzu izledim ve çok beğendim. Ben de get response ile email pazarlaması yapmak istiyorum. Fiyatlar konusunda kafam karıştı. Mesela 2500 kişilik bir listemiz varsa aylık 25 dolar ödüyoruz diyelim. Daha sonra bu liste zamanla artmaya devam edecek. Biz aylık paketi önceden satın alıp listedeki kişi sayısını daha sonra arttıramıyor muyuz, yoksa fiyat liste kişi sayısı arttıkça kendiliğinden güncellenecek mi?

 • esra
  Şubat 27, 2015 at 12:36 pm

  sayfanızı internette arama yaparken buldum. gerçekten ilginç ve güzel yazılar paylaşmışsınız. sayenizde pek çok şey öğrendim. teşekkürler.

 • mustafa
  Temmuz 22, 2015 at 9:49 pm

  güzell

 • murat
  Ekim 16, 2015 at 2:01 pm

  özellikle getresponse için teşekkürler

 • Sercan Bayrak
  Aralık 10, 2015 at 2:38 pm

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, meraklısına çok faydalı olacaktır.

Yorum Yap

KRATOS SEO

Eğitim Seti Sınırlı Sayıda